Ukončení provozu
V návaznosti na nové nařízení EU o Ochraně osobních údajů (GDPR) bude provoz stáje ukončen ke dni 25.5.
KREDITY - místní měna
Při registraci je vám přidělen určitý počet kreditů (75 000), za které si můžete pořídit vybavení pro Vás i Vašeho koně. Další peníze potom získáváte za starání o místní koně, za výkon povolání...

PÉČE O KONĚ
Když si pořídíte vlastního koně, musíte se o něj samozřejmě starat. V této stáji sice ne denně, stačí jednou za 14 dní, ale bylo by lepší častěji, kvůli krmení koníka a samozřejmě kvůli jeho zdraví a ostatním hodnotám. Čím pravidelněji se budete starat, tím bude Váš koník lepší. Vlastního koně můžete brát po dvou hodinách na vyjížďku, trénink nebo se o něj jen postarat. Pokud se nebude někdo déle jak měsíc starat o své koně, půjdou do adopce.

VZTAH KONĚ K MAJITELI
Hodnota vztahu určuje, jak jste se svým koněm sžití, jak moc vám důvěřuje. Zvýšíte ji, když se budete o koníka pravidelně starat (péče). Myšleno je hřebelcování, čištění boxu, výběh, mytí, třeba i Parelli......

ZDRAVÍ KONĚ
Tato hodnota určuje, jak moc je váš kůň zdravý. Vždy, když s koněm půjdete na vyjížďku a nebudete jej trénovat, hodnota zdraví se o něco zvýší.

STAV KOPYT
Každý kůň v této stáji potřebuje občasnou péči kováře. Když se o stav kopyt nebudete řádně starat, může klesat hodnota zdraví vašeho koně. Můžete také dostat pokutu za zanedbání péče. Okutí každého koně stojí 900 kreditů. Hodnota stoupne na 95%, to je normální, protože každá podkova si musí sednout. Dojde k tomu během následujíchích dvou až třech dnů, až s koněm uděláte nějakou činnost. Podle stavu kopyt se bude také určovat šance na výhru v závodech (samozřejmě jen v některých).

KRMENÍ KONĚ
Kliknutím na odkaz "Krmení" v boxu Vašeho koně, mu dáte jeho denní krmnou dávku. Při nějaké činnosti, jako je trénink a vyjížďka, kůň vyhládne. To se děje, i když se s koněm nic nedělá, ale mnohem pomaleji. Když necháte koníka dlouho hladovět, začne mu klesat zdraví a vztah k Vám. Poznámka: protože ne všichni uživatelé do stáje chodi každý den, je přirozené hládnutí koně nastaveno asi na dva dny, než koník začne hladovět.

POČET KONÍ
Maximální počet koní, které můžete v této stáji mít, je omezený na 15. Ustájení prvního koně je jednorázově za 10 000 kreditů. Do začátku dostanete také 4 volné boxy pro koně. Ty si pak za částku 5000k můžete přikoupit.

USTÁJENÍ
Každý měsíc se platí 4500 kreditů za ustájení. Když do posledního dne měsíce nebude ustájení zaplacené, kůň bude dán do adopce, kde jej může získat jiný majitel. Totéž se stane i s koňmi o které se nebudete pořádně starat. Ustájení můžete zaplatit v boxu svého koně kliknutím na ikonku stáje.

VETERINÁRNÍ PÉČE
Když koník onemocní, musíte jej léčit. Při zaplacené veterninární péči Vás to bude stát 400 K a -20% na zdraví koně. V případě, že veterinární péči nemáte zaplacenou, bude Vás léčení koníka stát až 30000 K a zdraví koně může poklesnout o mnohem větší číslo. :(

TRÉNINK
V případě, že trénujete pravidelně, zvyšuje se fyzická kondice vašeho koně. Pokud chcete provést trénink, vyberte z nabídky trénink a zapište, co se s konem dělalo. Každý trénink je zpoplatněn částkou 75 kreditů, protože kůň po vyšší námaze potřebuje vydatnější stravu. Pokud chcete, můžete trénovat s instruktorem. Napište mu vzkaz a on se vám po domluvě bude věnovat v hale, na jízdárně či v drezurním obdélníku (místnosti najdete v horním menu pod TRÉNINKY A KURZY). Trénink s trenérem stojí 800K na každého koně a ty dostane trenér.

TRENÉRSKÝ DENÍK
Je sešit, kam píše trenér (člověk s povoláním trenéra a trenérskou licencí)co se s koníkem dělalo + hodnocení. Je zde uvedeno i jméno trenéra. Aby mohl trenér zápis provést, musí to udělat bezprostředně po tom, kdy máte v péči u koně zapsaný TRÉNINK. Zápis v deníku smí být nejvíce jeden za 24 hodin, abychom koně nepřetrénovali. Logicky vzato, čím více má koník zápisů v deníku, tím je lépe připraven na závody. Trénovat lze pouze na místech k tomu určených a to zde, ve stáji. Není možné trénovat přes e-mail, ICQ, skype nebo fórum! Musíte být s koníkem na tréninku alespoň 10 minut, jinak by Vám trenér správně neměl zapsat. Trenéři provádí zápis přes VÝKON POVOLÁNÍ - zadáte jméno koně, ke kterému chcete zapisovat a zapíšete.

ZAMĚSTNÁNÍ
Zaměstnání jsou zde proto, aby si uživatelé mohli vydělat více kreditů. Máte-li zájem vykonávat nějaké zaměstnání, podívejte se do příslušné sekce, a zapište se do pořadníku. Pište se tam prosím jen jednou. U veterináře a trenéra musíte nejprve získat příslušné licence. Výplatu dostanete ke konci měsíce. Její výše bude záležet na tom, jak svědomitě jste funkci vykonávali.

ZAJÍMAVOSTI O KONI
K zajímavostem se dostanete kliknutím na MOJI KONÍCI A JÁ -> vyberete si koně -> a kliknete na ikonku s "i". Sem si můžete napsat klidně i životopis Vašeho koně.

PRODEJ KONĚ
Chcete-li prodat svého koně, dejte ho na KOŇSKÝ TRH. Cenu Vám vybere automat, pokud nebudete souhlasit, můžete ji určitým způsobem měnit, meze budou napsány na stránce s nabidnutou cenou. Cena se vypočítává podle stavu koníka. Pak záleží na ostatních, jestli si koně koupí či ne. Koupi musí schválit někdo z administrátorů. Koně bez fotky nebo s kradenou fotkou na trh nepatří a budou mazáni!

MÍSTNÍ STÁDEČKO
Nevíte, jak si vydělat a nechcete, nebo nemáte čas vykonávat nějakou z funkcí? Postarejte se o jednoho z místních koní. Kliknutím na odkaz "MÍSTNÍ KONÍCI" se vám zobrazí seznam koní, kteří jsou právě teď k dispozici. S místním koněm můžete dělat opravdu všechno. Můžete jej vyčistit, vzít libovolně na vyjížďku, nebo se s ním jen tak mazlit. Starat se o místní můžete jednou za 3 hodiny. Za péči o něj získáte 200 kreditů. Za ošklivé nebo nedostatečné starání budeme dávat pokuty.

LICENCE
Licenci jezdce (profesionála nebo amatéra), trenéra či veterináře si můžete udělat v části ostatní -> LICENCE. Licenci trenéra a veterináře nepotřebujete, pokud toto zaměstnání nechcete vykonávat. Je proti pravidlů posílat odpovědi jiným uživatelům a nebo je od nich získávat. ovšem můžete si v chatu domluvit kurz.

ZÁVODY
Jako každá větší stáj, i my pořádáme závody. Samozřejmě jen virtuálně. Pokud se chcete závodu zúčastnit, musíte mít některou z jezdeckých licencí (profesionála či amatéra). U každého závodu budou napsány podmínky (např. potřebné vybavení - jako je kupříkladu sedlo a uzdečka a level koně, který musíte splnit, pro účast. Některé závody mohou být také otevřené, zde tudíž neplatí omezení levelu koně.). A na konec musíte zaplatit startovné, jehož výše je také uvedena u jednotlivých závodů. Pokud se na nějaký závod chcete přihlásit, můžete tak učinit jedině s koněm, který má správné zaměření . Šanci na výhru v závodě určuje pokaždé něco jiného (fyzická kondice, zdraví, stav kopyt, vztah k jezdci). Rozhodující je stav koně v den, kdy se závod koná. V den, kdy je vyhlášen závod, bude podle vlastností koně a také úplně obyčené náhody určeno jejich pořadí a také Vaše případná výhra. Pro každý závod jsou potřeba jiné vlastnosti. Které to jsou, je tajné! Do jednoho závodu je možné se přihlásit pouze s jedním koněm. Nebo snad zvládnete jet na více zároveň? =D Nevyhovující koně budou mazáni bez nároku na vrácení startovného. Nově se dozvíte i čas s jakým Váš koník závod dokončil.

OBCHOD
Chcete-li nakoupit vybavení pro sebe nebo vašeho koňského miláčka, můžete tak učinit pod odkazem "OBCHOD". Vyberte si skupinu vybavení a pak již jen nakupujte. Ke koni vybavení přenesete v profilu, kde si vyberete příslušné vybavení a pak koně, se kterým se má předmět používat. Jednotlivé předměty nelze sdílet mezi dvěma virtuálními zvířaty. V případě, že jste koupili nějaké zboží a již o něj nemáte zájem, můžete jej zkusit vrátit. Bude vám přičtena částka rovnající se 50% - 90% z původní ceny. Možnost vrácení naleznete ve výpisu majetku.

LOV KREDITŮ
To jsou vlastně akce, kde si můžete vydělat kredity. Pokud neznáte odpověď, nepište tam, přiděláváte adminům práci. Podepisovat se nemusíte.

PŘIPOUŠTĚNÍ
Chcete-li získat hříbě 'přirozenou' cestou, tj. jeho narozením, můžete v této stáji připouštět klisny soukromými hřebci. Stojí to kredity, záleží na tom jak je na tom hřebec. O úspěšném přiuštění budete informován vzkazem a za 9-11 skutečných dní máte na světě hříbě. Klisna během této doby nemůže být znova připuštěna a měla by mít volnější režim. Hříbě se automaticky ukáže ve Vašem profilu a Vy si zadáte plemeno a jeho zaměření. (POZOR! Jde to provést jen jednou.)

SP, LEVELY, ZKUŠENOSTI KONÍ
Tohle je naprostá novinka, mezi českými virtuálními stájemi. Princip spočívá v tom, že koník se jakoukoliv činností učí (tréninky, vyjižďky, atd...). Tyto body, někdy mohou být označeny jako zkušenosti nebo XP vyjadřují míru znalosti koníka. Čím vice XP, tím je koník zkušenější a tím páděm má také vyšší šanci vyhraát v závodě. Když kůň dosádně určitého počtu zkušeností, tak se mu jakoby zvýší jeho schopnost a dostane SKLL POINTy (SP), za ty ho můžete naučit třeba běhat rychleji dostihy, skákat vyšší překážky a další věci, záleží na zaměření. Jednotlivé skoky, pro získání SP jsou levely, ty jsou zavedeny hlavně proto, aby se koníci dali porovnávat. Aby se nezávodilo se maximálně zkušeným koněm proti naprostému nováčkovi. POZOR!
Body zkušeností ani skill pointy nejdou použít více než jednou, a nejdou ani vyresetovat, proto je rozdělujte s maximální opatrností.

Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Napište vzkaz některému z instruktorů! Jistě Vám pomohou zabydlet se u nás. =)

Generováno za 0.01127 sekund    Copyright © 2006-2009 tntsystems.cz | All rights reserved | Powered by BestRS - born to be better